تعویض و تعمیر کلاف صندلی مدیریت، کارمندی و اداری

  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:مقالات
  • دیدگاه‌های پست:۰ دیدگاه

تعویض و تعمیر کلاف صندلی مدیریت، کارمندی و اداری

 

هر صندلی با عملکردهای مختلف اداری، خانگی، کارمندی و… از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. اصلی‌ترین قسمت هر صندلی، اسکلت صندلی یا همان کلاف صندلی است که استحکام و مقاومت صندلی با توجه به جنس آن مشخص می‌شود. قسمت دیگر صندلی، شامل اجزای خارجی مانند روکش و ابر و … می‌باشد.

کلاف صندلی

کلاف صندلی می‌تواند از جنس‌های مختلفی از مواد چوبی ساخته شود که وابسته به سلیقه مشتری است.  این نوع چوب می‌تواند از جنس تخته ، ام دی افف، نئوپال یا هر نوع چوب سفارشی دیگری باشد.

طول عمر و دوام هر صندلی به جنس آن صندلی بستکی دارد. اما به هرحال، بهترین جنس صندلی نیز روزی نیاز به تعویض یا تعمیر دارد. کیفیت متریال ساخته شده، طول عمر صندلی و مقاومت آن را برای طولانی مدت تضمین می‌کند اما همان جنس مطلوب نیز بالاخره کارایی مفید خود را از دست می‌دهد. بنابراین باید بتوان آن را تعمیر نمود.

اهمیت تعویض و تعمیر کلاف صندلی

کلاف صندلی جز قسمتی از صندلی است که نمی‌توان به صورت جزئی و در محل تعمیر آن را انجام داد. تعمیر یا تعویض اسکلت صندلی نیازمند ابزار ویژه‌ای مانند چسب‌های مخصوص، بشکاف، کمپرسور و … می‌باشد. بدیهی است که چنین تعمیرات و تعویضاتی برای کلاف صندلی، به سادگی تعمیر چرخ و پایه و یا ابر صندلی نیست.

علاوه بر این، بی توجهی به خرابی کلاف صندلی باعث می‌شود صندلی کارایی‌اش را برای همیشه از دست بدهد. چرا که کلاف صندلی، بخش اصلی و بدنه هر نوع صندلی را تشکیل می‌دهد.

تعمیر صندلی اداری

مراحل تعمیر یا تعویض کلاف صندلی:

در ابتدا لازم است با فردی کارشناس و آگاه مشورت کنید. اگر تشخیص دادید که صندلی‌های اداری یا بخش مدیریت یا هر نوع صندلی دیگری، نیاز به تعمیر کلاف دارند، لازم است که صندلی‌ها را به کارگاه تعمیرات منتقل کنید. در کارگاه هزینه تقریبی و مدت زمان لازم برای انجام تعمیرات لازم برآورد می‌شود.

در کارگاه برای شروع کار، باید در ابتدا پایه و جک که اجرای بیرونی صندلی هستند جدا شوند تا دسترسی به کلاف صندلی راحت شود.

علاوه بر چرخ و پایه.ها، باید دسته‌های صندلی و رویه آن نیز را جدا کرد تا در نهایت به کلاف صندلی دست یافت و بر اساس آسیب وارد شده یا درجه فرسایش چوب کلاف صندلی، تعمیر یا تعویض آن توسط افراد متخصص در این زمینه انجام خواهد شد.

با توجه به قیمت روزافزون صندلی‌های اداری، مدیریت و کارمندی، تهیه صندلی‌های جدید مقرون به صرفه نخواهد بود. با تعمیر کلاف چنین صندلی‌هایی می‌توان کارایی آن‌ها را تا چندین سال دیگر تضمین کرد.

چه عواملی را باید رعایت کنیم که طول عمر صندلی‌های کارمندی و اداری خود را افزایش دهیم؟

  • در هنگام خرید صندلی‌ها باید دقت کنیم که از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت ساخته شده باشند.
  • وزنی که صندلی متحمل می‌شود، باید بر اساس ظرفیت آن باشد. استفاده طولانی مدت از هر نوع صندلی برای وزن‌های بسیار سنگین، هم طول عمر پایه‌ها را کاهش می‌دهد و هم کلاف صندلی را فرسوده خواهد کرد.
  • اهرم تنظیم کننده‌ای که در پشت صندلی قرار دارد نباید بصورت طولانی مدت آزاد باشد. این کار باعث خرابی کلاف صندلی خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید