روش استفاده درست از صندلی اداری

  • نویسنده پست:
  • دسته‌بندی پست:مقالات
  • دیدگاه‌های پست:۰ دیدگاه

روش استفاده درست از صندلی اداری

کمردرد یک اتفاق بسیار آشنا برای کارمندان اداری امروزی است و می‌تواند عملکرد و بهره‌وری ما را در هنگام کار به شدت مختل کند.

این تنها کمردرد نیست که می‌تواند ناشی از بد نشستن پشت میز اداری باشد.  خطری برای گردن، زانوها، باسن شما و حتی کمک به گردش خون ضعیف در سراسر بدن وجود دارد.

نشستن به مدت 6 تا 8 ساعت در هر روز در دفتر به طور طبیعی باعث می‌شود افراد روی صندلی‌های اداری خود بی‌خواب شوند، مگر اینکه به نحوه نشستن خود توجه داشته باشند و این نیاز به تمرین دارد.

 

ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسد، اما توجه به نحوه صحیح نشستن و نشستن شما نیاز به تمرین دارد و سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. خیلی وقت‌ها متوجه می‌شویم که به عادت‌های بد خود بازمی‌گردیم، طوری که می‌بینیم روی صفحه‌ کلید روی میز اداری  قوز کرده‌ایم. این امر به قسمت بالایی پشت و گردن فشار می‌آورد.

اگر به طور مرتب پشت میز کار برای کار یا مطالعه کامپیوتری کار می‌کنید، باید روی یک صندلی اداری بنشینید که به درستی برای بدن شما تنظیم شده است تا از کمردرد و مشکلات جلوگیری کنید. همانطور که پزشکان و فیزیوتراپیست‌ها می‌دانند، بسیاری از افراد به دلیل نشستن طولانی مدت بر روی صندلی‌های اداری نامناسب، دچار کشیدگی شدید رباط‌های ستون فقرات و حتی گاهی اوقات مشکلات دیسک می‌شوند. با این حال، تنظیم یک صندلی اداری ساده است و فقط چند دقیقه طول می‌کشد اگر بدانید چگونه آن را با تناسب بدن خود وفق دهید.

درست نشستن روی صندلی اداری

  1. ارتفاع صندلی را تنظیم کنید.

ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که قسمت زیرین آرنجتان در ارتفاع میز باشد.  اگر از یک میز ایستاده قابل تنظیم استفاده می‌کنید، صندلی را روی راحت‌ترین ارتفاع قرار دهید و سپس میز را روی ارتفاع آرنج تنظیم کنید.

  1. مطمئن شوید که پاهایتان محکم روی زمین قرار دارند.

به خوبی روی صندلی بنشینید و پای خود را محکم روی زمین چک کنید.  ساپورت مناسب پا برای راحتی کمر و حفظ یک وضعیت خوب ضروری است.  اگر پاهای شما کاملاً صاف روی زمین نیست، برای بهبود وضعیت بدن، به یک زیرپایی نیاز است.

  1. زاویه صندلی را تنظیم کنید.

یک صندلی اداری استاندارد، اجازه می‌دهد تا صندلی را به صورت افقی با کمی زاویه تنظیم کنید.  معمولاً اهرم این کار در سمت راست به سمت عقب است.

نشستن با صندلی افقی یا شیب دار به عقب، وضعیت نشستن راحت و آرامش بخشی را در عین حفظ وضعیت بدنی خوب فراهم می‌کند.  با این حال می‌تواند شما را کمی از میز خود دور کند.  نشستن بر روی یک زاویه خفیف در حالت رو به جلو به سمت میز، فشار زیر ران را کاهش می دهد، زاویه مفصل ران را بازتر می کند و وضعیت پشت را بهبود می بخشد.

استفاده از صندلی اداری

  1. زاویه پشتی را تنظیم کنید.

اهرم برای تنظیم زاویه پشتی معمولاً در سمت راست قرار دارد و فلش های عقب و جلو را نشان می‌دهد.  هنگام کار در یک ایستگاه کاری استاندارد، وضعیت نشستن نسبتاً عمودی بهترین حالت است.  هنگام صحبت کردن، در جلسات یا خواندن از روی صفحه نمایش، خواباندن پشتی آرامش بخش است و تغییر خوبی برای پشت ایجاد می کند.

  1. ارتفاع تکیه گاه را تنظیم کنید.

یک صندلی کامپیوتری راحت دارای یک بالشتک پشتی خوش‌شکل است.  بیرون زده ترین قسمت این بالشتک باید در قسمت پایین کمر قرار گیرد – تقریباً سطح کمر.

  1. ارتفاع دسته‌ها را تنظیم کنید.

دسته‌های صندلی اگر مانع از نشستن فرد در نزدیکی میز شوند، وضعیت نامناسبی ایجاد می‌کنند.  اگر دسته‌ها قابلیت تنظیم دارند، آنها را طوری قرار دهید که زیر میز قرار بگیرند.  این تضمین می کند که هیچ چیز شما را از نشستن نزدیک و کار با بازو‌های آرام باز نمی‌دارد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید